Słuchawki bezprzewodowe – wifi czy bluetooth?

Jeżeli często korzystamy ze słuchawek, a do tego ma to miejsce poza domem, gdzie potrzebna nam jest większa swoboda ruchu to niewątpliwie zaczynamy rozglądać się za słuchawkami bezprzewodowymi. W sklepach znajdziemy na nie wiele propozycji, w dodatkowo będą one korzystały z różnej technologii, a to oznacza, że naprawdę dokładnie powinniśmy się im wszystkim przyjrzeć.

Jeszcze do niedawna bluetooth

Jeszcze całkiem niedawno najnowocześniejszą technologią, z której mogliśmy korzystać mającsłuchawki bezprzewodowe, była technologia bluetooth.

Jej największym atutem jest to, że daje nam swobodę ruchu, co więcej, nie będziemy mieli problemów, aby szybko połączyć się z każdym komputerem, telewizorem czy telefonem, z jakim tylko będziemy chcieli. Jednak będziemy się też musieli tutaj nastawić na to, że jakość tak pozyskiwanego dźwięku będzie gorsza, ponieważ będzie dochodziło do jego kompresji, a to ma też miejsce przy tworzeniu plików mp3. To oznacza, że nawet mało wprawne ucho, może te zniekształcenia wychwytywać.

Wifi cieszy się zainteresowaniem

Patrząc na to, co daje nam bluetooth i co jednocześnie go ogranicza, nie powinniśmy się dziwić, że sporym zainteresowaniem cieszy się technologia wifi. Pozwala nam ona również na znaczną swobodę, bo źródło dźwięków może znajdować się w sporej odległości od słuchawek, a co więcej, nie zauważono, aby przy korzystaniu z tej technologii, dźwięki były narażone na jakieś zniekształcenia i nieprawidłowości podczas odsłuchiwania. To sprawia, że w niedługim czasie może się okazać, że to właśnie słuchawki bezprzewodowewykorzystujące technologię wifi, będą tymi najczęściej kupowanymi.

Im bardziej będzie nam zależało na dobrej jakości dźwięku, tym więcej czasu powinniśmy poświęcić na poszukiwanie odpowiednich słuchawek bezprzewodowych. Na szczęście producenci nie ustają w wysiłkach, aby stworzyć prawdziwy cud technologiczny, który pozwoli nam na swobodne korzystanie ze słuchawek i jednoczesne otrzymywanie dźwięków, które będą prezentowały wysoką jakość. To ważne, bo wówczas chętniej będziemy sięgać potakie słuchawki.

Kinga

Kinga

Pasjonat delikatnej melodyjnej muzyki.

Może Ci się również spodoba